Zabezpečení domovního celku Svážná v Brně

Bezpečný dům

Věděli jste, že kamery mnohdy fungují jako odpuzovač případných zlodějů? Většina z nich se zalekne a raději zvolí jiný dům, kde jim takové riziko nehrozí. I vy můžete mít svůj majetek pod kontrolou díky bezpečnostním kamerám. Není divu, že se stávají čím dál oblíbenější součástí elektronického zabezpečovacího systému. Inspirovat se můžete naší nedávnou brněnskou realizací.

 V domovním celku Svážná v Brně jsme realizovali zabezpečovací systém.

Kamera: nejlepší způsob, jak odradit zloděje 

Účinnost kamerového systému ve dne i v noci je dána zejména vhodným výběrem těch správných komponentů a jejich instalací tak, aby následné záběry měly vypovídající hodnotu pro identifikaci pachatele a mohly být použity jako důkaz. V domovním celku Svážná jsme nainstalovali celkem 52 IP kamer s úhlem záběru 104° a 180°. K tomu jsme použili kamerový systém Dauha, který si zadavatel vybral z důvodu prevence vandalismu a případné možnosti prohlédnutí kamerového záznamu.Chytrý zabezpečovací systém vás ochrání i při výpadku proudu

Díky záložnímu zdroji vás kamerový systém ochrání i při výpadku elektrického proudu. Všechny systémy (kamerový systém, přístupový systém a systém zabezpečení dveří nebytových prostor) jsou propojeny s řídicím systémem výtahu, který tyto systémy řídí a zároveň zasílá alarmové SMS události na přednastavená telefonní čísla. Zákazník tak má možnost přes webovou aplikaci nahlížet na jednotlivé události.


Kamerový systém je propojen s řídicím systémem výtahu.

Na každý problém existuje řešení

Instalace zabezpečovacího systému nám trvala zhruba měsíc. A to i navzdory tomu, že jsme se v průběhu realizace potýkali s problémem s dveřními křídly, kdy se nad standardní montáž zámku muselo seřizovat zavírání hlavních vstupních dveří. Kromě kamerového systému byla součástí realizace instalace přístupových systémů do domu, instalace zabezpečovacího zařízení dveří umístěných v nebytových prostorách domu a dodávka a montáž 17 ks požárních uzávěrů.


Elektronické přístupové systémy používají k odemykání místo klasického klíče čipy. 


Chcete i vy ochránit svůj domov před nezvanými hosty díky zabezpečovacímu systému? Neváhejte nás kontaktovat. Náš zkušený tým profesionálů v oboru vám rád poradí s výběrem vhodného zabezpečovacího systému a bezpečnostních kamer. 


Zdroj fotografií: Beta Control